Skip to main content

jak żyjemy - najważniejszy tekst na stronie

Jak żyjemy

Nasze króliki mają do dyspozycji klatki zbudowane przez mojego Tatę. Każda ma wymiary 155 x 70cm i dodatkowo półkę o wymiarach 40 x 70cm. Spody wyłożone są łatwą w utrzymaniu czystości wykładziną PCV. Użyliśmy również siatki o oczkach 10x10mm.

Ponadto w każdej klatce znajduje się paśnik na siano, plastikowa kuweta, poidło na wodę, miseczki na granulat i zioła oraz materacyk – legowisko.

Oprócz tego, żeby przełamać nudę i zapewnić naszym królikom atrakcję – dostarczamy im codziennie zabawki w postaci gałązek i kartonów do gryzienia i niszczenia, urozmaicamy sposób podania jedzenia – np. ukrywamy im przysmaki w sianie, a ziółka podajemy w papierowych torebkach do samodzielnego „zdobycia”. Często wymyślamy specjalnie dla nich nowe zabawki, którymi mogą się bawić i zniszczyć. Króliki mają w naturze gryzienie i kopanie, dlatego jest to nieodłączny element życia z uszakiem. Dzięki temu nasze króliki nie mają problemów behawioralnych i ufają nam całkowicie, co owocuje w niezwykłej relacji jaką z nimi mamy.

klatka dla królika

KLATKA DLA KRÓLIKA
klatka dla królika
klatka dla królika

zabawka dla królika
klatka dla królika
zabawka dla królika DIY
zabawka dla królika DIY
królicze zabawki

Wiosną, latem, aż do późnej jesieni wszystkie nasze uszaki spędzają czas od rana do wieczora w ogrodzie. ♥ Ich ogrodowe wybryki możecie wtedy podziwiać prawie codziennie w relacjach na Instagramie naszej hodowli.

mini lop

Letnie wybiegi (zbudowane również przez Tatę) mają wymiary 2 x 2m. Dodajemy do środka domki, tunele i plastikowe skrzynki, na które uszaki lubią wskakiwać. Mają też osłony od nadmiernego słońca i wiatru. W zależności od pogody spędzają czas na swoich wybiegach od rana do wieczora. Na noc zabieramy je z powrotem do domu. W ostatnim czasie nasz ogród to największa atrakcja dla wszystkich dzieciaków z naszej rodziny, ale chyba nie ma się co dziwić. Sama uwielbiam spędzać tam z nimi czas.

mini lop
siamese sable mini lop
mini lop
wybieg dla królika

Zdarza nam się też czasami zabierać ze sobą jednego uszaka kiedy jeździmy zbierać zioła do suszenia na łąkę. Uszak zaopatrzony w szelki może w tym czasie swobodnie biegać. Jeśli chcecie brać z nas przykład – do czego gorąco zachęcamy, bo przecież ruch to zdrowie, pamiętajcie tylko o kilku rzeczach. Na spacery wybierajcie się w miejsca oddalone od ruchu ulicznego, gdzieś gdzie nie ma psów, które mogłyby zrobić krzywdę królikowi. Zawsze miejcie ze sobą miskę i świeżą wodę, a także nie wystawiajcie królika bezpośrednio na Słońce – zwierzęta te się nie pocą! A co za tym idzie nie mogą się skutecznie schłodzić, przez co bardzo łatwo ulegają śmiertelnie groźnym udarom słonecznym!

mini lop

dladzieci

Więcej zdjęć i filmów z naszego życia codziennego znajdziecie na naszym Instagramie i YouTubie! ♥