Skip to main content

mini lop na sprzedaż

Dostępne maluszki

Poniżej przedstawiamy maluchy dostępne do rezerwacji. Zanim do nich przejdziecie prosimy o zapoznanie się z zasadami rezerwacji maluszka – przed dokonaniem zakupu każdy przyszły właściciel musi je poznać. Jesteśmy hodowlą jedyną w swoim rodzaju: nie rozmnażamy naszych królików masowo – mamy niewiele miotów rocznie, a maluchy opuszczają hodowlę odpowiednio zsocjalizowane, oswojone i wstępnie nauczone korzystania z kuwety, czego uczą się od swoich mam, które u nas również korzystają z kuwet. Od pierwszych dni ich życia mają Państwo okazję śledzenia rozwoju naszych maluchów w naszych mediach społecznościowych (Instagram oraz Facebook – w relacjach oraz YouTube). To wyjątkowa możliwość, którą oferuje niewiele hodowli. Poprzez prowadzenie tej hodowli pragnę przede wszystkim uświadamiać coraz więcej osób jak wspaniałymi kompanami życia mogą być króliki oraz jak prawidłowo się nimi opiekować.

ZASADY REZERWACJI

1. Przed rezerwacją prosimy o kontakt i podanie kilku informacji o sobie (przede wszystkim czy zapoznali się Państwo z informacjami odnośnie prawidłowej opieki nad królikiem na naszej stronie WWW – żywienie, profilaktyka zdrowia, potrzebne akcesoria oraz czy mają Państwo obecnie królika, czy w domu żyją inne zwierzęta, informacje gdzie będzie żył nasz maluch). Nasze uszatki są dla nas bardzo ważne i szukamy im odpowiednich domów.

2. Rezerwacji malucha można dokonać telefonicznie (+48 730 363 609 najszybsza forma kontaktu!) lub przez Facebooka i Instagrama (po wcześniejszej rozmowie telefonicznej). Jeśli nie odbieram telefonu to proszę zostawić wiadomość SMS w jakiej sprawie Państwo dzwonili – oddzwonię najszybciej jak będę mogła..

3. Nie podajemy konkretnej ceny maluszków dopóki nie pojawią się na świecie i nie zobaczymy jak się rozwijają w pierwszych tygodniach życia. Rezerwacje maluszków startują, gdy maluchy skończą 3-4. tygodnie. O dacie od której będą możliwe rezerwacje maluszków informujemy z wyprzedzeniem na naszym Facebooku i Instagramie. Pierwszeństwo rezerwacji malucha mają osoby, które jako pierwsze zadeklarują, że chcą zarezerwować u nas maluszka. Pierwsza osoba z którą porozmawiam i zaakceptuję ma pierwszeństwo rezerwacji. O kolejności rezerwacji informuję w trakcie rozmowy telefonicznej.

4. Po rozmowie oraz ustaleniu, którego króliczka Państwo wybiorą przesyłamy dane do wpłaty zadatku – jest to kwota potwierdzająca rezerwację w wysokości 50% jego ceny. Wpłata tej kwoty odbywa się, gdy maluchy skończą 3-4. tygodnie.

5. Opłata za rezerwację jest bezzwrotna – w przypadku rezygnacji z zakupu królika pieniądze przepadają. Jest to nasza gwarancja, że mamy do czynienia ze zdecydowanym nabywcą, a nie chwilową zachcianką, która ulegnie zmianie, nim malec dorośnie do opuszczenia hodowli.

6. Pozostałą część kwoty można zapłacić już przy odbiorze malucha w hodowli.

7. Mając na uwadze dobro naszych zwierząt preferujemy odbiór osobisty. NIE WYSYŁAMY MALUCHÓW Z POŚREDNIKAMI! Odbiór osobisty daje nam możliwość chwili rozmowy i poznania się z przyszłym właścicielem. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na uszaku od nas, a nie masz możliwości dojazdu do hodowli skontaktuj się z nami – być może będziemy mogli Ci go przywieźć osobiście za pokrycie kosztów transportu. Odbiór króliczka ma miejsce w hodowli w Gorzowie Wlkp. Zazwyczaj przy odbiorze maluszka spędzamy jeszcze 1-1,5 na rozmowie i wyjaśnianiu wątpliwości, dlatego zarezerwujcie sobie Państwo więcej czasu na odbiór.

8. Zazwyczaj w trakcie odbioru króliczka u nas mija nam 1-1,5h na rozmowie i wyjaśnianiu wszelkich wątpliwości i niewiadomych związanych z opieką nad maluchem. Po odbiór malucha powinny więc przyjeżdżać osoby dorosłe, które będą za to zwierzę najbardziej odpowiedzialne.

9. W sezonie zielonkowym (mniej więcej od kwietnia do października) każdy opiekun ma możliwość zobaczenia ziół i roślin jadalnych dla królików przy odbiorze malucha. Każdy króliczek w tym czasie dostaje jeszcze ostatnią skrzyneczkę świeżych ziół i roślin zbieranych przeze mnie na pierwszą dobę w nowym domu.

10. Po odbiorze malucha z hodowli chcemy pozostać w kontakcie z nowym domem i regularnie dostawać zdjęcia i filmiki oraz informacje jak się ma nasz maluch w Waszym domu. Jest to warunek konieczny, dlatego jeśli go nie akceptujesz WYBIERZ INNĄ HODOWLĘ!

11. Zastrzegam sobie prawo do anulowania rezerwacji jeśli cokolwiek wzbudzi moje wątpliwości w stosunku do nowego domu. Zwracamy wtedy pełną kwotę rezerwacji malucha.

12. Młode wydajemy do nowych domów najwcześniej po skończeniu 8. tygodni, kiedy staną się całkowicie samodzielne. Odbiór może się jednak przesunąć nawet do 10-12. tygodnia i zależy od indywidualnego rozwoju każdego malca. Zazwyczaj odbiór przypada jednak na 8-10. tydzień. Im dłużej maluch jest z mamą tym dla niego lepiej, bo do ostatniego dnia maluszki jeszcze piją mleko od swoich mam!

13. Nie sprzedajemy swoich królików do hodowli. Prosimy o uszanowanie tego stanowiska.

14. Bardzo lubię uczestniczyć w procesie kompletowania wyprawki dla malucha i podpowiadać Wam co jest dobrym rozwiązaniem, a co nie, dlatego kiedy zaczniecie to robić – dajcie znać. Z chęcią się zaangażuję! Każdy nowy dom po zarezerwowaniu malucha dostaje ode mnie linki do polecanych przeze mnie i sprawdzonych z naszymi królikami akcesoriów, które na pewno będą dobrze służyć maluchowi, nie ma więc potrzeby spieszenia się z wyprawką – często kupujecie Państwo na własną rękę akcesoria, które nie do końca sprawdzają się przy królikach lub są wręcz szkodliwe. Kompletując wyprawkę warto zwracać uwagę na informacje zamieszczone w zakładce „WYPOSAŻENIE” na naszej stronie www.

15. Z uwagi na bezpieczeństwo naszych królików i ryzyko przyniesienia chorób do hodowli nie przewidujemy oglądania maluchów przed odbiorem! Ich rozwój można śledzić na naszych profilach na Facebooku i Instagramie oraz YouTubie! Nie ma również możliwości odwiedzin w hodowli – nasze dorosłe króliki stresuje obecność obcych osób, a to ryzykowne szczególnie z uwagi na mioty w gniazdach i stres dla karmiących samic. Królik to nie pies czy kot.

16. Przed decyzją o zakupie królika ważne jest, by upewnić się, że nikt z domowników nie ma alergii na sierść lub siano. Nie sprzedajemy pluszowych zabawek tylko żywe zwierzęta, na które każda zmiana środowiska wywołuje ogromny wpływ. Najważniejsze jest dla nas znalezienie naszym maluchom świadomych domów na całe ich życie.

17. Po określeniu płeć maluchów jest pewna na 95%. Nie gwarantujemy, że nie dojdzie do pomyłki – czasami tak się zdarza, bo u małych królików jest to niekiedy trudne do określenia jednoznacznie. Przy zakupie dwóch maluchów jeśli pomylimy się przy sprawdzeniu płci to anulujemy rezerwację na jednego lub oba maluszki (będzie to zależeć od Państwa decyzji) i zwracamy wpłacone pieniądze. Nie ma możliwości zakupu dwóch maluchów różnych płci do jednego domu.

18. Każdy maluch do nowego domu zabiera wyprawkę (m.in. zioła, przysmaki i karmę) na pierwsze tygodnie w nowym domu, a także książeczkę zdrowia, zabawkę i legowisko.

19. Do nowych domów maluchy wyjeżdżają odrobaczone. Istnieje również możliwość zaszczepienia przed wyjazdem do nowego domu szczepionką Nobivac Myxo RHD Plus, którą zalecam. Koszt szczepienia w hodowli to 80PLN.

20. Na Facebooku funkcjonuje zamknięta grupa, którą stworzyłam specjalnie dla naszych Rodzin. Dzielimy się tam informacjami, możemy zadawać pytania, uzupełniać swoją wiedzę i obserwować rozwój innych królików pochodzących z naszej hodowli. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/727213452149313/

21. Informacje o dostępności maluszków:

WOLNYmaluszek nie ma jeszcze swojego domu i można go zarezerwować.

WSTĘPNA REZERWACJAczekamy na wpłatę zadatku za maluszka

REZERWACJAmaluszek jest zarezerwowany i został za niego wpłacony zadatek.

SPRZEDANYcała kwota za malucha została wpłacona.

OBSERWACJA HODOWLANAkróliczek być może zostanie z nami, dlatego jest wstrzymany od rezerwacji.

Króliki to zwierzęta, które zdecydowanie lepiej czują się, gdy mają towarzystwo przyjaciela swojego gatunku. Większość rodzin, które przyjęły pod swój dach uszaka z naszej hodowli żałuje, że nie zdecydowało się od razu na zakup dwóch maluszków.

Niestety króliki to również zwierzęta mocno terytorialne, a terytorializm budzi się u nich wraz z okresem dojrzewania (u ras miniaturowych już około 3-4 miesiąca życia). Wówczas mogą zacząć się walki o dominację, podgryzanie lub próby kopulacji nawet między rodzeństwem tej samej płci. Mimo wszystko jednak z moich obserwacji wynika, że łatwiej jest wziąć pod swój dach od razu dwa maluchy tej samej płci, najlepiej z tego samego miotu i odpowiednio wcześnie je wykastrować (samce około 4 miesiąca życia, samiczki 6-8. miesiąc). Jest to jednak bardzo odpowiedzialna decyzja i musimy wiedzieć z czym to się wiąże, jeśli więc chcecie Państwo dowiedzieć się więcej na temat zakupu dwóch maluchów to zapraszam do rozmowy telefonicznej – wszystko wyjaśnię.

Zakup drugiego uszaka do pierwszego, który już jest w domu musi zostać poprzedzony kastracją pierwszego królika oraz zakupem drugiego zestawu akcesoriów, klatki i wyposażenia na potrzeby mniejszego króliczka, który do czasu swojej kastracji musi przebywać w osobnej klatce. Starszy królik, nawet wykastrowany po pojawieniu się „intruza” na swoim terenie może go atakować, dlatego przez pierwsze tygodnie w nowym domu króliki muszą poznawać się przez kratki klatek i być z nich wypuszczane na zmianę.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem dwóch maluchów – dajcie znać.

Podpowiem Wam na co musicie być przygotowani i jak to przeprowadzić, by Wasze uszaki od samego początku były szczęśliwsze.

Rodziny, które mają jednego naszego uszaka i chcą dokupić mu towarzysza oraz domy, które od razu decydują się na zakup dwóch maluszków (zawsze tylko tej samej płci!) mają pierwszeństwo rezerwacji (jeśli zgłoszą się odpowiednio wcześnie po urodzeniu maluchów, przed dniem rezerwacji).

ramka

AKTUALNE MIOTY NA SPRZEDAŻ

ramka

niebieski mini lop
niebieski mini lop
niebieski mini lop
niebieski mini lop
niebieski mini lop
niebieski mini lop
20231227_142353_wynik
20231227_142430_wynik
20231227_142720_wynik
20231227_142917_wynik
20231227_142934_wynik
20240107_225515_wynik
previous arrow
next arrow

Nellie

 • imię: Nellie (czyt. „neli”)
 • RODZICE: Nastka i Lucek
 • data urodzenia: 05.12.2023r.
 • umaszczenie: niebieskie / blue
 • płeć: samiczka
 • WOLNA

Nellie wróciła do hodowli po tygodniu spędzonym z nową rodziną z powodu silnej alergii, która wystąpiła u córeczki nowych właścicieli. Pamiętajcie Kochani, że naskórek królików jest jednym z najsilniejszych alergenów, więc przed decyzją o zakupie warto wykonać testy alergiczne lub sprawdzić parę razy u znajomych mających królika, czy nie jesteśmy uczuleni.

Nellie ponownie szuka kochającego domu. Aktualizacja jej zdjęć już niebawem!

ramka

Karla x Ludwik

blue point mini lop
blue point mini lop
blue point mini lop
blue point mini lop
blue point mini lop
20240422_175642_wynik
20240422_180101_wynik
20240422_175748_wynik
20240422_175904_wynik
20240422_180110_wynik
previous arrow
next arrow

Aspen

 • IMIĘ: Aspen
 • RODZICE: Karla x Ludwik
 • data urodzenia: 16.03.2024r.
 • umaszczenie: blue point
 • płeć: samiczka
 • WOLNA

królik mini lop
minilopek
minilopek
minilopek
minilopek
minilopek
minilopek
królik mini lop
20240422_174146_wynik
20240422_173945_wynik
20240422_174117_wynik
20240422_173953_wynik
20240422_174029_wynik
20240422_174037_wynik
20240422_174125_wynik
20240422_174140_wynik
previous arrow
next arrow

Georgia

 • IMIĘ: Georgia
 • RODZICE: Karla x Ludwik
 • data urodzenia: 16.03.2024r.
 • umaszczenie: seal point
 • płeć: samiczka
 • REZERWACJA (Pani Dagmara, Myślibórz)
ramka

Michalina x Ludwik

black mini lop
czarny mini lop
mini lop
mini lopek
królik mini lop
królik mini lop
20240501_164803_wynik
20240501_164814_wynik
20240501_164815_wynik
20240501_164817_wynik
Screenshot_20240511_121501_wynik
Screenshot_20240511_121546_wynik
previous arrow
next arrow

Róża

 • IMIĘ: Róża
 • RODZICE: Michalina i Ludwik
 • data urodzenia: 05.04.2024r.
 • umaszczenie: black/czarne
 • płeć: samiczka
 • WOLNA

mini lop
królik mini lop
hodowla królików
mini lop
królik mini lop
królik mini lop
mini lop
minilopek
20240501_165615_wynik
20240501_165617_wynik
20240501_165612_wynik
20240501_165516_wynik
20240501_165519_wynik
20240501_165522_wynik
20240501_165534_wynik
20240501_165602_wynik
previous arrow
next arrow

Irys

 • IMIĘ: Fiołek
 • RODZICE: Michalina i Ludwik
 • data urodzenia: 05.04.2024r.
 • umaszczenie: seal point
 • płeć: samczyk
 • WOLNY

seal point mini lop
seal point mini lop
minilopek
królik mini lop
mini lop
seal point mini lop
mini lop
mini lop
20240501_163424_wynik
20240501_163426_wynik
20240501_163445_wynik
20240501_163447_wynik
20240501_163450_wynik
20240501_163659_wynik
20240501_163723_wynik
20240501_165900_wynik
previous arrow
next arrow

Fiołek

 • IMIĘ: Fiołek
 • RODZICE: Michalina i Ludwik
 • data urodzenia: 05.04.2024r.
 • umaszczenie: seal point
 • płeć: samczyk
 • REZERWACJA (Pani Anna, Łęknica)
ramka

Nastka x Lucek

blue point mini lop
blue point mini lop
blue point mini lop
hodowla królików mini lop
królik mini lop
blue point mini lop
królik mini lop
20240501_172926_wynik
20240501_172848_wynik
20240501_172846_wynik
20240501_173033_wynik
20240501_173023_wynik
20240501_172942_wynik
20240501_173025_wynik
previous arrow
next arrow

Malwa

 • IMIĘ: Malwa
 • RODZICE: Nastka i Lucek
 • data urodzenia: 05.04.2024r.
 • umaszczenie: blue point
 • płeć: samiczka
 • WOLNA

blue mini lop
niebieski królik
niebieski minilopek
niebieski minilopek
blue mini lop
hodowla mini lop
hodowla mini lop
20240501_173531_wynik
20240501_173559_wynik
20240501_173609_wynik
20240501_173729_wynik
20240501_173956_wynik
20240501_174009_wynik
20240501_174036_wynik
previous arrow
next arrow

Lilia

 • IMIĘ: Lilia
 • RODZICE: Nastka i Lucek
 • data urodzenia: 05.04.2024r.
 • umaszczenie: niebieskie/blue
 • płeć: samiczka
 • WOLNA

królik mini lop smoke
hodowla królików
smoke mini lop
hodowla królików
hodowla królików mini lop
hodowla królików mini lop
królik mini lop smoke
królik mini lop
hodowla królików mini lop
hodowla królików mini lop
20240501_172616_wynik
20240501_172218_wynik
20240501_172222_wynik
20240501_172156_wynik
20240501_172223_wynik
20240501_172229_wynik
20240501_172634_wynik
Screenshot_20240511_115227_wynik
20240501_172222_wynik
Screenshot_20240511_115208_wynik
previous arrow
next arrow

Kalina

 • IMIĘ: Lilia
 • RODZICE: Nastka i Lucek
 • data urodzenia: 05.04.2024r.
 • umaszczenie: dymne/smoke
 • płeć: samiczka
 • WOLNA
ramka

♥♥♥

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wszystkie króliki w ubarwieniach z grupy „shaded”, czyli cieniowanej zmieniają kolor sierści w trakcie dojrzewania i przy linieniu. Dotyczy to zarówno najjaśniejszych cieniowanych maluchów (takich jak seal point czy blue point) jak i uszaków w ciemnoczekoladowym kolorze (siamese sable dark czy siamese sable), ale również uszaków sooty fawn i blue tort, czy smoke. Najprościej zobaczyć to przeglądając zdjęcia naszych dorosłych królików zarówno tutaj jak i na naszym Instagramie. Jeśli wybierzecie jednego uszaka, np. Polę, Lucka, Kajtka czy Karlę i porównacie kilka różnych zdjęć robionych na przestrzeni czasu zobaczycie jak zmieniało się ich umaszczenie. Poniżej kilka przykładów:

siamese sable mini lop

Możecie więc być pewni, że wszystkie maluchy w umaszczeniu siamese sable dark będą wraz z wiekiem delikatnie jaśnieć i z czasem przypominać naszą Karlę (z aktualnych miotów dotyczy to Oreo, Milki, Joy, Wedla i Merci). Bardziej spektakularna przemiana czeka wszystkie maluchy w umaszczeniu siamese sable (o kilka tonów jaśniejszym) jak nasz Kajtek (w tym przypadku to mała Merci). Poniżej kilka przykładów takich uszaków w dorosłym wieku, które urodziły się w naszej hodowli:

siamese sable mini lop

Misiu z naszej hodowli – syn Kajtka i Antosi. Z lewej strony zdjęcie kiedy miał około miesiąca, jeszcze z nami w hodowli, natomiast z prawej strony zdjęcie Misia już w nowym domku po metamorfozie. Widzicie różnicę? Nowi właściciele nam zaufali, ale i tak byli bardzo zdziwieni, kiedy tak diametralnie zmienił kolor sierści. Króliki potrafią zaskoczyć nie tylko swoją inteligencją i byciem małymi cwaniakami, ale także podobnymi metamorfozami. 😀

Poniżej natomiast kilka przykładów dorosłych królików w umaszczeniu siamese sable dark z naszej hodowli. Widzicie jakie przechodzą metamorfozy? Tułów jaśnieje, a uszka, łapki, ogon i pyszczek nabierają głębi. To kolor dla osób, które potrafią docenić piękno syjamskiego umaszczenia.

Prosimy o świadomą decyzję o zakupie po szczegółowym przeczytaniu wszystkich informacji o prawidłowej opiece nad królikiem dostępnych na naszej stronie!!! Szukamy dla naszych zwierząt świadomych, kochających i troskliwych domów na całe życie. Pragniemy pozostać z nowymi opiekunami w kontakcie! Zawsze możecie się do nas zwrócić w razie jakichkolwiek problemów – w miarę posiadanej wiedzy będziemy służyć Wam pomocą. ♥